Welcome to Mykonos

August 18, 2018


Vitajte na blogu pri novom článku. K dokončeniu tohto článku sa akosi neviem dostať, keďže je tu celkom dosť fotiek a ja som v týchto dňoch mega zaneprázdnená 🙂 Takže hurá konečne 🙂 Dnes mám opäť niečo z Grécka, konkrétne z ostrova Mykonos, ktorý bol ďalšou našou zastávkou počas plavby na lodi. Na tomto ostrove sme strávili celý deň, takže sme si ho užili 🙂 Mykonos je dosť známy z instagramu, kde chodia dovolenkovať rôzne celebrity, známe blogerky či kade kto 🙂 Väčšinou teda vidíte fotky z rôznych luxusných hotelov či domov s výhľadom na more. Moje fotky sú samozrejme iné, keďže my sme nelenili a dali sme si tour de ostrov 🙂 Hneď po tom, čo nás loď vyložila v prístave, sme sa šli prejsť do mesta, ktoré ma očarilo na prvý pohľad. Bielo modré uličky, farebné stromy, malé obchodíky a doobeda takmer prázdno, to bola paráda 🙂 Toto miesto som si užila viac ako Santorini, pretože sem sme prišli ráno a mali sme dostatok času užiť si ostrov, keďže tu doobeda bolo naozaj málo turistov. Okolo obeda sa to samozrejme začalo plniť a to poriadne, ale stále je to podstatne lepšie ako Santorini.
Na Mykonose sa mi páči, že ostrov má 365 kostolov a to preto, aby sa každý deň mohli obyvatelia pomodliť v inom kostolíku, je to veľmi milé 🙂 Centrum mesta prejdete celkom rýchlo, samozrejme ak sa radi strácate v uličkách, prídete si na svoje 🙂 Je super zastaviť sa niekde na kávu, či palacinku a užiť si atmosféru. Čo sa týka cien, prišlo mi to taktiež také turistické a dosť predražené, hlavne malé obchodíky ako potraviny a podobne, ale dali sa nájsť aj normálne kaviarne či reštaurácie.
Peknou časťou sú aj takzvané malé Benátky, na ktorý je pekný výhľad od veterných mlynov. Kedysi tu týchto mlynov bolo mnoho no teraz ich tam stojí už len zopár, takže je to celkom vyhľadávaná atrakcia. Môžete si tam však pozrieť pekné výhľady na more aj spomínanú časť. K mlynom sa dostanete jednoducho od centra, takže nebojte určite ich uvidíte, prístup je jednoduchý. Na ostrove je veľa pekných pláži a keďže sme mali čas, tak sme sa na jednu aj vybrali. Dostanete sa na ne úplne v pohode autobsom, čo vie byť pekný zážitok, ako vždy v takýchto lokalitách 🙂 More v Grécku je vždy krásne tyrkysové a čisté (aspoň zatiaľ som mala vždy šťastie). Keďže sme tam boli ešte v júni, pláže neboli preplnené a dala sa tam v pohode oddychovať . Neviem, ako je to cez hlavnú sezónu, ale asi plno.
Každopádne tento ostrov je podľa mňa super aj na dlhšiu dovolenku, keďže je tu menej turistov ako na Santorini, sú tu prístupné pláže s hotelmi, ceny sú relatívne ok, aj keď by to mohlo byť lepšie, ale myslím že fajn 🙂 Mne sa tu veľmi páčilo a kľudne by som zostala aj na týždeň . Tak snáď nabudúce 🙂 Majte pekný zvyšok víkendu a keby niečo, píšte, pýtajte sa 🙂