Láska nie len na Valentína

February 13, 2019

Dobrý večer priatelia 🙂 Zajtra tu máme sviatok všetkých zamilovaných a aj keď je už toho okolo Valentína všade mnoho a srdiečka, balóny či kvety sa na nás rútia z každej strany, aj tak je podľa mňa pekné si tento deň pripomenúť a potešiť našich najbližších aspoň drobnosťou. Pri tejto príležitosti by som vám rada napísala niečo o láske, pretože tá je podľa mňa nesmierne dôležitá a často ju berieme ako samozrejmosť. Považujeme ju za slovo, za bežnú súčasť nášho života, ale poviem vám, milovať a byť milovaný je najväčšie šťastie aké nás môže v živote postretnúť.

Láska je to, čo nás sprevádza celý život, kvôli nej sme sa vlastne narodili, dostali sme ju hneď po narodení od našich rodičov a celej rodiny, rovnako ako počas detstva i nasledujúceho života. Je krásne ako bezhranične rodičia milujú svoje deti a ako deti milujú svojich rodičov. Počas detstva sú vlastne celým ich vesmírom, sú ich útočiskom a istotou. Rodičovská láska trvá naozaj celý život, pretože je to puto, ktoré sa nedá len tak pretrhnúť. My deti ľúbime svojich rodičov a oni zasa nás, aj keď sa hádame, aj keď nesúhlasíme s tým čo od nás chcú, alebo oni nesúhlasia s našimi rozhodnutiami. Stále sa budeme mať radi, pretože sme jedna krv, kedysi aj jedno telo, pretože my sme zmyslom  ich života a oni sú tí, ktorí nám dali všetko a naučili nás všetko čo vieme. Samozrejme, že nie každý pozná svojich rodičov, jedného z nich, alebo s nimi nežije, vtedy túto úlohu väčšinou zastáva niekto iný, ku komu cítime rovnako silné puto. Či už je to nevlastný otec/mama, babka či dedko.

Neskôr začíname nadväzovať prvé kamarátstva, školské lásky, priateľstvá, ktoré vydržia navždy a to je tiež dôležitá forma lásky. Je obrovským šťastím ak máme priateľov, ktorí nás majú radi a s ktorými strávený čas patrí medzi najkrajšie chvíle. Myslím, že si to treba uvedomovať, treba si ich vážiť a občas im pripomenúť, že ich máme radi a že nám na nich záleží. Zvlášť ak sú to priateľstvá, ktoré pretrvávajú od detstva. Tie taktiež berieme ako “vec jasnú”, no je to  vzácnosť a nie až tak bežný jav. To že sa s niekým hráte na ihrisku, potom brázdite diskotéky, prežívate životne dôležité chvíle, radíte si v otázkach rodičovstva a potom sledujete ako sa hrajú vaše deti, je podľa mňa naozaj krásne a vzácne. Tak čo, kedy ste naposledy povedali svojím kamarátom, že ich máte radi ? Musím sa priznať, že aj ja nato často pozabudnem.

Ďalšou láskou, ktorá nás ovplyvňuje a robí nás šťastnými je tá partnerská, či už manželská, alebo nie. Ak sa zamilujeme, sme predsa neskutočné šťastní, náš život má zrazu úple iný význam a človek ktorého milujeme sa stáva centrom nášho vesmíru. Dokonale ho poznáme, urobíme pre neho všetko, chceme s ním tráviť čas, mať rodinu a zostarnúť. Ja dúfam, že s mojím Petríkom sa stretnem aj v budúcom živote a zopakujeme si to 🙂 A vlastne aj všetky ďalšie životy, ktoré prídu. To, že stretneme niekoho o kom vieme že je “ten pravý” je niečo, čo by sme si mali veľmi vážiť, pretože nie každému sa to podarí. Sú ľudia, ktorí si možno myslia, že nemajú šťastie v láske, no ja si myslím, že každý má svoju spriaznenú dušu, len ju musí nájsť. Možno to bude skôr, možno neskôr, ale určite ju raz nájde. Pevne verím, že to tak je, že raz sa cesty dvoch ľudí, ktorí sú si súdení spoja a už nikdy sa nerozídu, aj keby to malo byť v hocijakej časti nášho života.

No a potom sú tu iné druhy lásky. Lásky k naším  domácim miláčikom (ktorá je u mňa tiež obľúbeným druhom) či láska celkovo k zvieratám, láska k tomu čo nás baví, k naším koníčkom, našej práci. Láska s Bohu, dobrému jedlu, cestovaniu, či hocičomu, čo nás robí šťastnými. Aj to je predsa láska či nie ? Keď si predstavím, že by som nemala v živote nikoho, koho by som mala rada, aký by to bol život ? Myslím, že by v ňom chýbala podstata. A tým chcem vlastne povedať, že práve láska je podľa mňa to, prečo tu sme. Je to súčasť každého jedného z nás, to ako dokážeme milovať a rozdávať lásku je neskutočné. Niekedy stačí, že sa na niekoho usmejeme a ten človek ma zrazu krajší deň. Pritom stačilo tak málo a nás to nestálo vôbec nič. Predstavte si detičky v Afrike, ktoré nemajú kde bývať, alebo čo jesť. Často v televízií vidíme ľudí, ktorí k ním prichádzajú s pomocou a už len to, že im venujú pozornosť, darujú im úsmev či prívetivý pohľad ich robí šťastnými, aj napriek tomu v akej situácií sa nachádzajú.

Týmto článkom som chcela povedať hlavne to, aby sme šírili lásku do sveta okolo, aby sme sa menej mračili, viac načúvali iným, aby sme si vážili to čo máme a nikdy to nebrali ako samozrejmosť. Skúste sa namiesto dlhého čakanie v rade na ľudí radšej usmiať ako mračiť, skúste pomôcť niekomu o kom viete že to potrebuje a je to vo vašich silách, skúste povedať svojím rodičom že ich ľúbite aj keď už nemáte 5 či 10 rokov, skúste to povedať starým rodičom či kamarátom. Uvidíte, robí to zázraky 🙂 Tak a aby to nebolo len o dlhom texte, mám samozrejme zopár fotiek na túto tému.

Pri príležitosti Valentínskej pohody, sme si s drahým  opäť popozerali naše svadobné fotky a zaspomínali si na tento deň 🙂 No a keďže darčeky radšej rozdávam ako dostávam (alebo aj aj, haha), pre Peťka som si pripravila maškrtnú škatuľu od SKATOLO, skvelej firmičky, ktorú vymyslela šikovná Zuzka a s ktorou od začiatku spolupracujem. Môžete tu kúpiť darčekovú škatuľu k akejkoľvek príležitosti, alebo si vyskladať vlastnú škatuľu zo skvelých produktov, ktoré sú naše slovenské či české a ktoré sú bio, v top kvalite a z top materiálov. Ja osobne mám rada všetko čo Zuzka do krabíc vyberie, lebo sú to ozaj top produkty a navyše sú všetky krásne. O SKATOLO vám ale ešte určite napíšem v inom článku, to len aby ste vedeli, že niečo takéto skvelé u nás existuje 🙂

Ešte by som vám predstavila rada moju novú inšpiračnú mikinu, ktorá ma vie dokonale nakopnúť k skvelému dňu 🙂 Discover, inspire, share, create, think … dokonalé 🙂 Keď som ju zbadala bolo mi jasné, že ju musím mať, aj keď v nej budem vyzerať ako pubertiačik 🙂 Kúpite ju na SheIn a teraz aj v zľave. Ak by ste si tam nakupovali, môžete využiť aj môj kupón vikstory10 na 10 % zľavu pri nákupe nad 60$, platný je do 31.3.2019, tak možno sa vám zíde  🙂 Tak to je všetko čo som dnes chcela napísať, dúfam že sa vám článok páčil, kľudne mi dajte vedieť dole v komente 🙂 Majte krásny Valentín a vidíme sa čoskoro 🙂